utorak 03.05.2022.
21:49

Kakva utakmica, kako igra Viljareal!

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Viljareal se vratio u dvomeč sa Liverpulom i na poluvremenu zasluženo vodi rezultatom 2:0!

Stadion je od početka "goreo" i to je dalo vetar u leđa domaćim igračima, koji su poveli već u trećem minutu. Nakon centaršuta sa levog boka, Robertson je malo lošije reagovao, Kapue je vratio loptu kroz peterac, a tamo je sačekao Dia za 1:0.

Viljareal tu nije stao, naprotiv, samo je dodavao gas i u potpunosti oduzeo noge gostujućim igračima koji su bili neprepoznatljivi.

Viljareal je nastavio da pritiska i stvara šanse, a u finišu prvog dela prvo uzbuđenje bio je duel Lo Selsa i Alisona. Domaći su tražili penal, sudija je odmah odmahnuo rukom, iako je kontakta bilo, Argentinac je i išao na to.

Ali, samo dva minuta kasnije, Viljareal je ponovo došao do gola. Pau Tores je  poslao dugu loptu, Kapue je opet primio na desnoj strani, zalomio Robertsona i centrirao na drugu stativu, a tamo je Kokelan nadskočio Arnolda za 2:0.

Stadion je eksplodirao, čeka nas paklenih drugih 45 minuta! Viljareal je zasluženo na "nuli", odnosno ima 2:0, koliko je izgubio i na "Enfildu".