Viljareal osvojio Sevilju, Betis topi prednost nad Barselonom

nedelja 06.02.2022.
20:24

Zeleno-beli prekinuli dobru seriju.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Viljareala ostvarili su veliku pobedu na gostovanju Betisu u Sevilji 2:0 u jednom od zanimljivijih mečeva 23. kola španske La lige.

Betis je uoči ovog duela imao četiri pobede u nizu u svim takmičenjima, dok je Viljareal igrao po sistemu toplo-hladno i malo ko je očekivao da će bodovi otići gostima.

Trenutak vodećeg gola dogodio se u 71. minutu kada je Pau Tores postigao glavom pobedonosni gol za Viljeral, koji je ovom klubu omogućio da stigne petoplasirani Atletiko Madrid na samo gol zaostatka.

Pobedu je u 83. minutu potvrdio Kapue, a vremena za Betis više nije imalo.

Betis je nakon sedmog poraza u ligi dozvolio da mu se Barselona približi na samo dva boda zaostatka, ali i dalje plus četiri u odnosu na Atletiko, koji je prvi van mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Najveće uzbuđenje pred golom Viljareala viđeno je u 68. minutu kada je Serž Orije igrao rukom, ali je nakon pregleda VAR-a ustanovljeno da bivši fudbaler Totenhema nije na nedozvoljen način primirio loptu.