nedelja 03.03.2024.
15:54

Ubedljiva pobeda "žute podmornice".

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Viljareala pobedili su ekipu Granade rezultatom 5:1 u 27. kolu La Lige.

Viljareal je tako nastavio niz bez poraza i upisao drugu vezanu pobedu za skok na 12. poziciju sa 32 osvojena boda. Granada je još jednom pokazala da ove sezone nije dostojna ostanka u eliti, pošto je ostala pretposlednja sa 14 bodova, čak 10 manje od Selte koja je u sigurnoj zoni.

Heroji u pobedi Marselinovog tima bili su Serlot i Dani Pareho, koji su upisali po het-trik, prvi golova, drugi asistencija.

U sedmom minutu Norvežanin je načeo mrežu Andalužana, a onda mu je u 19. minutu asistirao Pareho za 2:0.

Pareho je u 32. minutu upisao drugu asistenciju, ovaj put za Etijena Kapuea i rezultatom 3:0 otišlo se na odmor.

Viljareal je u nastavku dotukao goste, u 47. minutu, tek pošto je ušao u igru, Gedeš je postigao gol za 4:0, a ogromnih 5:0 postavio je Serlot posle nove asistencije Pareha.

Počasni pogodak za Granadu postigao je Korbeanu u nadoknadi vremena.

U narednom Viljareal gostuje Betisu, a Granada dočekuje Real Sosijedad.