subota 13.05.2023.
20:27

Ubedljiva pobeda "Žute podmornice".

EPA-EFE/Javier Zorrilla

Fudbaleri Viljareala ubedljivo su pobedili Atletik Bilbao na svom stadionu rezultatom 5:1 u 34. kolu La Lige.

Ovo je na papiru bio duel timova koji se bore za plasman u Evropu, ali je Kike Setijen danas očitao lekciju Ernestu Valverdeu.

U 24. minutu Baena je pogodio za 1:0, da bi već u 37. Džekson svojim prvim pogotkom na utakmici duplirao vođstvo domaće ekipe.

Bilbao se samo na kratko vratio u meč, u nadoknadi prvog poluvremena, Sanset je iz penala smanjio na 2:1

U nastavku je Viljareal dotukao Baskijce, u 50. minutu Džekson je pogodio za 3:1, a kada je u 61. Paredese postigao autogol, sve je bilo gotovo.

Sanset je imao dve prilike do kraja, ali nije uspeo da vrati Bilbao u meč.

Naprotiv, u nadoknadi vremena je Baena drugim golom postavio ubedljivih i konačnih 5:1.

Viljareal je sada peti sa 57 bodova, dok je Bilbao osmi sa 10 manje.