23:35

Zanimljive utakmice.

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Viljareala savladali su Seltu sa 3:2 u meču 18. kola španske Primere.

Domaći su posle 48 minuta igre vodili sa 3:0, ali je Selta uspela da finiš utakmice učini zanimljivim.

Sve je išlo sjajno za domaće. Poveo je Viljareal u 13. minutu golom Alfonsa Pedraze na asistenciju Aleksandera Serlota.

Vođstvo domaćih duplirao je štoper Aisa Mandi  pet minuta pre isteka prvog dela meča, da b vezista Viljareala Dani Pareho iz penala u 48. minutu doneo svom tim ubedljivu prednost svom timu.

Meč je postao mnogo zanimjiviji nakon što su Anastasios Duvikas  u 52. i Jorgen Brand Larsen pet minuta kasnije postigli golove za Seltu i smanjili na 3:2, ali je Viljareal uspeo da sačuva prednost, a utakmica je bila produžena za neverovatnih 15 minuta.

U drugoj utakmici večeras Atletik Bilbao je sa 1:0 savladao Las Palmas.

Činilo se da će meč biti završen bez golova, ali je rezervista  Unai Gomez u poslednjem minutu sudijske nadoknade pogodio za trijumf Atletika na oduševljenje navijača na stadionu "San Mames".

Prethodno je u prvom poluvremenu napadač Gorka Guruzeta promašio penal za domačina.