četvrtak 27.04.2023.
22:43

"Svrake" ponovo odlične.

EPA-EFE/Neil Hall

Fudbaleri Njukasla pobedili su na "Gudisonu" ekipu Evertona rezultatom 4:1, dok je Bornmut pobedom obezbedio opstanak, a gurnuo Sautempton u Čempionšip.

Heroj Njukasla bio je dvostruki Kalum Vilson, dok su po gol dali Žoelinton i Marfi.

U 28. minutu Vilson je postigao svoj prvi gol i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, pošto je u finišu prvog dela Kalvertu-Luinu poništen pogodak zbog ofsajda.

Njukasl je u nastavku potpuno dotukao Everton. U 72. minutu pogodio je Žoelinton, a onda je 75. Vilson pogodio same rašlje za 0:3.

Meknil je u 80. minutu direktno iz kornera smanjio na 1:3, ali samo na kratko. Već u sledeće napadu Isak je proigrao Marfija za 1:4.

Njukasl je ovim trijumfom napravio trokorak ka Ligi šampiona, dok Evertonu predstoji paklena borba za opstanak do samog kraja.

U drugom meču, Sautempton je verovatno propustio poslednji voz za opstanak.

Sjajni Bornmut je nastavio niz odličnih rezultata pošto je pobedio Soton u gostima rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Tavernije u 50. minutu.

Bornmut je tako upisao četvrtu pobedu na poslednjih šest mečeva i pobegao daleko od opasne zone sa 36 bodova, dok je Sautempton poslednji sa 24.