​Vinisijus i Benzema su “kraljevski tandem” - Real ispisao istoriju protiv Šahtjora

sreda 03.11.2021.
20:34

Šahtjor hrabro stradao.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Real Madrid je večeras upisao pobedu od 2:1 nad Šahtjorom, u četvrtom kolu grupe D Lige šampiona. “Kraljevski klub” je tako stigao do svog 1000. odnosno i 1001. gola u ovom takmičenju i tako potao prvi klub kom je to uspelo.

Već u petom minutu Modrić je imao odličnu šansu da iz neposredne blizine dovede Real u vodstvo, ali je golman odbranio.

Međutim, tu je Benzema. Francuz je 14. minutu doveo Real u vodstvo. Golman je dodao loptu Marlonu, koji je poklonio loptu Vinisijusu, a ovaj dodao do Benzeme za 1:0 i 1000. gol za Real Madrid u Ligi šampiona.

Patrik je imao ozbiljnu priliku da postigne gol za goste, međutim pogodio je stativu.

Fernando je pobegao odbrani Reala, ali nije stigao da se namesti, jer su Alaba i Mendi uspeli da intervenišu koliko su mogli, pa je fudbaler Šahtjora šutnuo prilično traljavo.

Šahtjor je uspeo da stigne do gola. Fernando se ispravio za promašaj. Ubacio se iz drugog plana i zbunio Alabu, koji nije imao kud.

Posle sat vremena igre, ponovo Benzema. Ušao je Francuz u sredinu kaznenog prostora i ponovo dobio loptu od Vinisijusa za novo vodstvo “kraljevića”.

Luka Jović je dobio šansu u 80. minutu kada je zamenio dvostrukog strelca Madriđana, ali bez zapaženog učinka.

Imao je Šahtjor nekoliko prilika, ali je Kurtoa spasio mrežu madridskog tima.

Posle ovog meča, Real je prvi sa devet bodova, a Šahtjor ubedljivo poslednji sa jednim bodom. Od 21 sat igra se drugi duel ove grupe u okviru kog Šerif dočekuje Inter.