nedelja 05.11.2023.
22:46

I nastavio poteru za Interom.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Juventusa savladali su Fiorentinu u gostima rezultatom 1:0, u utakmici 11. kola italijanske Serije A.

Juve je upisao četvrti ligaški trijumf zaredom i nastavio poteru za vodećim Interom. "Stara dama" na drugom mestu ima 26 bodova, Inter je lider sa dva boda više.

Fiorentina je pala na osmo mesto sa 17 bodova, a ovaj tim u četvrtak u Leskovcu gostuje Čukaričkom u Ligi konferencija.

Domaća ekipa je u svim statističkim parametrima nadvisila svog protivnika, ali nije mogla čak ni do boda.

Juventus je poveo već u desetom minutu nakon briljantne timske akcije, a ispostavilo se da je to bio i trenutak odluke.

Lopta je krenula iz zadnje linije, od štopera Ruganija i Bremera, pa je preko Rabijoa, Mekenija, Kena i ponovo Rabijoa, stigla do našeg Filipa Kostića na levu stranu. Srbin je pretrčao Parizija i poslao oštar pas u kazneni prostor, u koji je utrčao Mireti i udarcem sa nekih šest metara matirao golmana Teraćana, za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena su domaći pretili preko Biragija i Nika Gonzalesa, ali se tim iz Torina uspešno branio.

U nastavku totalna inicijativa Fiorentine i ogromna dominacija u posedu lopte i šutevima. Kada se podvuče crta, 68% je domaćin imao loptu u svom posedu, a u udarcima ka golu bilo je 25:4.

Opsedali su "ljubičasti" gol Ščesnog sa svih strana, ali defanzivno perfektni Juventus je uspeo da se odbrani i ne dozvoli rivalu da uđe u neku kolosalnu šansu.

Na kraju, Juventus iz Firence nosi kući tri velika boda i nastavlja svoju šampionsku trku.

Za Juve je ovo prva pobeda na "Artemio Frankiju" još od 2018. godine i sezone kada je crno-beli dres nosio Kristijano Ronaldo.

Filip Kostić je odigrao ceo meč za goste, a Dušan Vlahović je 68. minutu ušao u igru umesto Kena.

Nikola Milenković je nakon serije kikseva večeras ostao na klupi Fiorentine.