19:54

Nove pobede lidera u Grčkoj i na Kipru, pod ''dirigentskim palicama'' srpskih stručnjaka.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

U grčkoj Super ligi se igra 16. kolo, a atinski Panatinaikos pod vođstvom srpskog stručnjaka Ivice Jovanovića upisao je već 13. pobedu i dodatno se učvrstio na vrhu tabele.

Večeras je Panatinaikos gostovao ekipi Levadijakosa i na kraju trijumfovao sa 1:0, a gol odluke postigao je Slovenac Verbič u 35. minutu, na asistenciju svog zemljaka Šporara.

Panatinaikos je jedina neporažena ekipa u šampionatu, a s obzirom da drugoplasirani AEK gubi od Janjine sa 2:0 na kraju prvog poluvremena, velike su šanse da se prednost Jovanovićevog tima uveća na sedam bodova razlike.

Za to vreme na Kipru, sve bliži osvajanju titule je i bivši trofejni trener Crvene zvezde Vladan Milojević.

Njegov APOEL je večeras na svom terenu savladao ekipiu Olimpijakosa iz Nikozije sa 1:0, a jedini gol postigao je Portugalac Dalčio u 28. minutu meča.

Ovo je dvanaesta pobeda APOEL-a u 17 odigranih kola i sada ima 40 bodova, tri više od Pafosa i AEK-a iz Larnake, ali uz utakmicu više.