Vlahović je čudo, gol za polufinale Kupa!

22:55

Fantastičan gol Vlahovića za pobedu Juventusa nad Sasuolom.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus protiv Fiorentine u polufinalu Kupa Italije.

To je rezultat nakon današnjeg četvrtfinala Juventusa i Sasuola, gosti su se držali sve do samog kraja, Pegolo je branio fantastično, ali nije bilo dovoljno - 2:1 (1:1).

Veoma rano je Juventus stigao do prednosti, nakon prodora po levoj strani Aleksa Sandra, loptu je loše zahvatio Mekeni,ali je ona stigla do Dibale koji iz voleja postiže pogodak za 1:0.

Juventus nije toliko bio dominantan nakon gola, a ubrzo su gosti uspeli da izjednače rezultat.

Učinio je to Traore, odlično je gađao suprotan ugao golmana Perina, pogodio je na sjajan način za 1:1, igrao se 24. minut.

Do kraja poluvremena šansa za Mekenija, potom i za Vlahovića koji je imao dobru situaciju, ali je Pegolo polako rastao u junaka ovog meča.

Taj 40-godišnjak je u drugom delu igre branio za čistu desetku. Briljirao je iz minuta u minut, Juventus je pokušavao na sve načine da stigne do gola, ređale su se šanse Mekenija (pogodio stativu), Vlahovića, De Lihta (pogodio stativu), Rabioa (neverovatna odbrana Pegola), Morate...

De Liht je imao još jednu šansu kada se pojavio kao treći napadač, ali je Pegolo verovatno branio utakmicu života.

Lopta jednostavno nije htela u gol, pa smo bili sve bliži, a onda je na scenu stupio Vlahović.

Prevario je svog čuvara na levoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao, imao i dosta sreće, ali je prvi savladao Pegola u ovom poluvremenu za plasman svog tima u polufinale Kupa Italije.