Vlahović ne staje, ovacije Srbinu! Kakav bi to jubilej bio bez još jednog gola...

utorak 30.11.2021.
19:14

Srbin nastavlja dominaciju.

EPA-EFE/Claudio Giovannini

Srpski napadač Dušan Vlahović je najbolji strelac Serije A, što je potvrdio i večeras svojim dvanaestim golom od početka sezone u šampionatu Italije.

Vlahović večeras protiv Sampdorije igra svoju jubilarnu, 100. utakmicu za Fiorentinu, a za novi gol mu je trebalo 32 minuta, kada je doneo preokret svom timu za 2:1 u korist Fiorentine.

Bila je to brza akcija ''Ljubičastih'', Bonaventura je na kraju odlično centrirao sa desne strane, a Vlahović zahvatio loptu glavom i pogodio mrežu gostiju iz Đenove!

Prethodno je Sampdorija povela u 15. minutu preko Gabijadinija, a izjednačio je Kaljehon devet minuta kasnije.

Šest minuta kasnije, malo je nedostajalo da Vlahović postigne još jedan gol, posle još jedne akcije Bonaventure, ovoga puta je Bonaventura šutirao, njegov udarac je izbokiran, ali malo je nedostajalo da Vlahović zahvati taj odbitak i prosledi u mrežu.