nedelja 26.11.2023.
22:39

Na kraju, gosti mogu biti zadovoljniji.

EPA-EFE/Alessandro Di Marco

Fudbaleri Juventusa remizirali su u Torinu sa ekipom Intera rezultatom 1:1 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Podela bodova u velikom Derbiju Italije značila je i ostanak "neroazura" na prvom mestu Serije koji su zadržali dva boda prednosti upravo u odnosu na Juve.

Prvi je zapretio domaćin i to preko Kijeze što je praktično najavilo ono što će se dogoditi u 27. minutu.

Gorepomenuti Kijeza prošao je po levoj strani i uposlio Dušana Vlahovića unutar kaznenog prostora, a reprezentativac Srbije bio je neumoljiv kada je desnom nogom iz prvog dodira savladao Zomera.

Radost domaćih navijača trajala je svega šest minuta, koliko je bilo potrebno Interu da poravna rezultat.

Odličnu kontru povukao je Tiram koji je loptu dodao ka Lautaru Martinezu, a Argentinac je umešno doneo izjednačenje gostima iz Milana.

Nakon toga, navijači nisu videli mnogo toga u Torinu, Inter je imao terensku inicijativu kroz veći posed lopte, ali u drugom poluvremenu nije pokazivao preteranu želju da napadne Juventus.

To, začudo, nije imao ni Juve, pa je Derbi Italije okončan pravednim ishodom.

U dresu domaćina, zaigrao je još jedan reprezentativac Srbije Filip Kostić kojeg je u 89. minutu zamenio Aleks Sandro.