subota 23.09.2023.
22:09

Nije ovo bilo njegovo veče.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Dosta pohvala dobijao je Dušan Vlahović proteklih dana posle dva gola protiv Lacija, a ukupno četiri pogotka u prva četiri kola. Taj učinak je ostvario drugu godinu zaredom, što se posebno isticalo kao jedinstven Vlahovićev podvig, ali se sada očekuje da u tom stilu nastavi.

Večeras nije ispunio takva očekivanja u porazu Juvenusa na gostovanju ekipi Sasuola (4:2). On je pri rezultatu 2:1 sredinom drugog poluvremena imao sjajnu priliku za izjednačenje, ali je traljavo zahvatio loptu levom nogom i poslao je pored gola.

Deset minuta kasnije je zamenjen, ušao je Moaz Kean, a Vlahović je bio vidno nervozan prilikom izlaska sa terena, da li zbog same izmene, ili ga je još uvek ''proganjala'' pomenuta propuštena prilika.

Posle meča, dobio je i kritiku od strane trenera Alegrija.

''Mora da se poboljša u kontroli lopte. Imao je nekoliko važnih situacija koje nije iskoristio. Imao je takođe i par dana kada baš i nije bio dobar'', prenose italijanski mdiji Alegrijevu izjavu.