Volfsburg vs Dortmund za trofej u Kupu

Autor: Boban Filipović
sreda 29.04.2015.
23:16

Drugi finalista nemačkog kupa je ekipa Volfsburga, koja je kao gost demolirala Arminiju iz Bilefelda.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

'Vukovi' su se plasirali u finale DFB Pokal-a u velikom stilu, 'pokerom' su razbili Bilefeld.

Arnold je načeo domaćina u 8. minutu igre, Luis Gustavo je duplirao prednost posle pola sata igre, a pri rezultatu 0:2 otišlo se na veliki odmor.

U prvih deset minuta igre u nastavku još dva gola u mreži Arminije, strelci Ivan Perišić i ponovo Arnold, nakon toga je Volfsburg spustio gas te je ostalo 0:4 do poslednjeg sudijskig zvužduka..

Valja pomenuti da je Kaligiuri upisao čak tri asistencije.

Germany Soccer Cup

Volfsburg će se za trofej u Kupu boriti sa Borisijom iz Dortmunda, koja je juče eliminisala Bajern na 'Alijanc Areni' nakon boljeg izvođenja penala.

Finale je na programu 30. maja.

Plasman 'Vukova' u finale znači da će Jirgen Klop u svojoj oproštajnoj sezoni ipak izvesti 'Milionere' na evroscenu, budući da je Volfsburg kroz Bundesligu već izborio učešće u Ligi šampiona, a osvajaču trofeja kupa garantovan je plasman u Ligu Evrope.