ponedeljak 05.02.2024.
22:58

Pobeda Andalužana na "Valjekasu".

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Sevilje savladali su kao gosti Rajo Valjekano sa 2:1 u meču 23. kola španske Primere.

Heroj Andalužana je marokanski napadač Jusef En Nesiri koji se vratio sa Kupa afričkih nacija i postigao dva pogotka za prekid serije od pet utakmica bez pobede njegovog tima u Primeri.

Poveli su gosti u 20. minutu kada je Romero uputio pas ka En Nesiriju, lopta se od defanzivca Raja srećno odbila do Marokanca koji je rutinski zatresao mrežu golmana Dimitrijevskog.

Domaći su izjednačili posle deset minta. Espiono je proigrao Isija Palazona u šesnaestercu Sevilje, a jedan od najboljih igrača Raja uz dosta sreče poslao loptu iza čuvara mreže gostiju Nilanda.

U samom finišu prvog dela ponovo je zablistao En Nesiri. Romero je baš kao i kod prvog pogotka poslao pas ka svom napadaču, a sjajni Marokanac još jednom majstorski pogodio gol Raja.

U drugom poluvremenu golova nije bilo, iako je Sevilja mogla do trećeg u 78. minutu kada je Okampos iz odlične situacije pogodio stativu.