Vrela južnjačka krv proradila kad je najbitnije, Kaljari ubrzao Moncin put u Seriju B

Autor: Aleksandar Golubović
nedelja 30.03.2025.
14:23
Izvor: Sportske.net

Domaćin boljom igrom u nastavku stigao do trijumfa.

EPA-EFE/FABIO MURRU
EPA-EFE/FABIO MURRU

Povezane vesti

Fudbaleri Kaljarija opravdali su ulogu favorita u sudaru protiv Monca, slaveći na svom stadionu 3:0 u uvodnom meču današnjeg programa 30. kola Serije A.

Domaćinu je gorelo pod nogama pošto im je trijumf bio neophodan kako bi odmakli od opasne zone koja im je bila na samo tri boda.

Da će biti tvrdo ovog ranog popodneva na Sardiniji, očekivalo se još pre početka duela pošto je domaćin prosečno beležio tek nešto više od jednog gola po meču.

Prvo poluvreme samo je potvrdilo ovu tezu pošto su fudbaleri Kaljarija uvodnih 45 minuta okončali bez udarca ka golu rivala, mada je sve moglo da bude drugačije da je Nikolas Viola bio precizniji prilikom udarca glavom na startu meča.

Monca je uzvratila u 36. minutu kada je Alesandro Bjanko mlako šutirao, učinivši da golman domaćeg tima bez većih problema ukroti ovaj udarac.

Do kraja poluvremena viđena je još jedna šansa za Kaljari, kada je Matija Felići u 40. minutu iz izgledne situacije šutirao pored leve stative.

Ono što im nije uspelo u prvom poluvremenu, fudbaleri Kaljarija su iskoristili već na startu nastavka pošto su u 49. minutu stigli do vođstva zahvaljujući pogotku Viole.

Svemu je prethodio odličan centaršut Auđela sa leve strane, a ofanzivac Kaljarija je na preciznu loptu odlično skočio i glavom zatresao Turatija.

Sve je bilo gotovo u 73. minutu kada je Đanluka Gaetano postigao sjajan gol iz slobodnog udarca, potvrdivši pobedu Kaljarija koji je ovih trijumfom otišao na šest bodova viška od mesta koje vodi u niži rang.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u finišu susreta pošto su na isteku regularnog dela igre viđeno nekoliko ozbiljnih prilika na obe strane, ali se mreža Monce ponovo zatresla.

Treći gol za Kaljari postigao je Zito Luvumbo u drugom minutu nadoknade, učvrstivši tim iz Sardinije na dobroj poziciji pred nastavak sezone gde ih nakon gostovanja u Empoliju očekuje niz teških mečeva.

Sa druge strane, Monca je nastavila da posrće i sve je bliže trenutku kada će i zvanično izgubiti status člana elitnog društva italijanskog fudbala.

Standings provided by Sofascore

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke