Vrhunski preokret Augsburga, Demirović je junak iako nije dao gol!

nedelja 25.02.2024.
21:23

Odlična partija domaćina u nastavku.

Tom Weller/dpa via AP

Velika pobeda Augsburga u okviru 23. kola Bundeslige, u Bavarskoj je pao Frajburg, bilo je 2:1 i to posle velikog preokreta.

Frajburg je stigao do prednosti u 19. minutu, i to iz penala, Grifo je bio strelac, ali se nakon toga ekipa gostiju povukla, nije toliko izražavala želju za napadima, ali je sačuvala svoju mrežu do kraja poluvremena.

U nastavku su nastali problemi.

Igrao se 72. minut kada je domaćin stigao do zasluženog izjednačenja, Uduokai je bio strelac izjednačujućeg pogotka. Prethodno neverovatan pokušaj Demirovića i fantastična odbrana Atubolua, ali je Uduokai bio na pravom mestu da zakuca loptu u mrežu.

I onda 81. minut, Demirović je vukao kontru, bio veoma agilan, dodao je do Engelsa koji pronalazi najbolje rešenje, postiže gol i donosi tri boda svom timu!

Augsburg je ovom pobedom stigao do 26 bodova i nalazi se na 11. mestu, dok je Frajburg na tri boda više i za dve pozicije bolje plasiran od današnjeg protivnika.