nedelja 15.05.2022.
14:29

Bled utisak na oproštaju od domaće publike.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Sasuola rutinski su slavili na gostovanju Bolonji 3:1 u meču bez takmičarskog značaja u pretposlednjem kolu Serije A.

Sasuolo je poveo iz prve prave prilike na meču, a pogodak u 35. minutu postigao je Đanluka Skamaka nakon odličnog šuta glavom, ali i ruku na srce očajne reakcije Bolonjine odbrane.

Od tog momenta igra se malo rasplamsala, pa su u finišu prvog poluvremena pokušali Arnautović na jednoj i Fratezi na drugoj strani, međutim promene rezultata nije bilo.

U 45. minutu odličan solo prodor imao je Domeniko Berardi, ali je njegov udarac bio slab da prevari golmana Bolonje.

U 60. minutu Kirikeš je doneo Sasuolu velikih 2:0 nakon što je pravovremeno reagovao posle odbitka od prečke. Najpre je Ferari pogodio prečku, a zatim je Kirikeš iz drugog pokušaja prevario Skoruptskog i doneo nedostižnu prednost gostima iz Sasuola.

Ipak, nakon pregleda ustanovljeno je da je Kirikeš igrao rukom i ostala je prednost od 1:0 za gostujući tim.

U 75. minutu ipak je sve bilo gotovo kada je Beradi makazicama postigao gol i praktično doneo sasvim zasluženu pobedu Sasuolu protiv tima Siniše Mihajlovića.

Ni ovaj gol nije bio priznat bez provere, ali za razliku od situacije od 15 minuta pre toga sada je sve bilo čisto.

Igra Bolonje se potpuno raspala, a treći gol za Sasuolo postigao je Skamaka, koji je sam izašao pre Skoruptskog i lagano zatresao mrežu.

Do kraja meča Orsolini je sa penala postigao utešni gol za Bolonju, nedovoljno za bilo šta više od toga.

Sasuolo je ovom pobedom se bodovno izjednačio sa desetoplasiranim Torinom i poslednjem kolu će imati šansu da ih prestignu, dok je Bolonja ostala na poziciji broj 13 propustivši šansu da prestigne Udineze.