"Vučica" sačuvala Rim, dva promašena penala i tri gola Rome za slavlje na "Olimpiku"!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 16.04.2023.
22:44

Lazar Samardžić starter za Udineze, Matić ušao sa klupe za Romu.

EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Fudbaleri Rome savladali su Udineze sa 3:0 u meču 30. kola italijanske Serije A odigranom na "Olimpiku".

Videli smo po jedan promašen penal na obe strane i tri gola u mreži Udinezea večeras.

Ekipa Žozea Murinja ovim trijumfom stigla je do trećeg mesta u šampionatu sa 56 bodova i na putu je ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone.

Domaćuin je poveo u 37. minutu. Fudbaler Udinezea Pereira igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, Kristante iz penala pogodio stativu, a lopta se odbila pravo u noge Edoarda Bovea kome nije bilo teško da je pošalje u praznu mrežu.

Posle deset minuta igre u nastavku Roma je udvostručila prednost. Nakon sjajnog kontranapada i progigravanja Belotija kapiten Lorenco Pelegrini postigao je gol i doneo novu radost navijačima na"Olimpiku".

Gosti su imali idealnu priliku da smanje zaostatak u 69. minutu, ali je jedanasterac promašio tragičar večeras Roberto Pereira.

Konačnih 3:0 postavio je napadač "vučice" Tami Ejbraham u 91. minutu.