petak 22.04.2022.
22:20

Na poluvremnu već pukla "petarda"

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

Fudbaleri Volfsburga savladali su Majnc rezultatom 5:0 u 31. kolu nemačke Bundeslige.

Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu, u kojem su gosti ostali i sa igračem manje.

Volfsburg je poveo već u osmom minutu golom napadača Jonasa Vinda.

Odlučujući detalj na utakmici dogodio se u 21. minutu kada je defanzivac Majnca Niklas Taure skrivio jedanaesterac i dobio direktan crveni karton. Siguran sa "bele tačke" bio je Maks Kruse.

Isti fudbaler postigao je i treći pogodak za domaćina u 35. minutu, asistirao mu je Ridle Baku.

Svoj drugi pogodak na meču postigao je Jonas Vind sedam minuta kasnije, nakon velike greške odbrane Majnca.

Konačan rezultat postavio je Maks Kruse u sudijskoj nadoknadi i tako kompletirao het-trik.

U drugom poluvremenu ekipa Volfsburga "spustila je ručnu" i spasila desetkovani Majnc veće katastrofe.

Nakon 31 odigrane utakmice "Vukovi" su 11. sa 37 bodova, dok je ekipa Majnca deveta i ima dva boda više. Obe ekipe su obezbedile opstanak, a Evropa im je ostala predaleko.