nedelja 16.05.2021.
22:23

Volfsburg vodio veliki deo meča, ali nije slavio.

EPA-EFE/Cathrin Mueller

Bez pobednika u duelu Lajpciga i Volfsburga u okviru 33. kola nemačke Bundeslige, bilo je 2:2.

Igrao se 12. minut kada je Volfsburg stigao do prednosti, Maksimilijan Filip je primio loptu na 20 metara od gola, namestio se i šutirao, lopta je završila u samom gornjem uglu, neodbranjiv šut za prednost gostiju.

U prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, dva puta je Gerhart oduzeo loptu na polovini Lajpciga, potom protnuo kroz noge čuvaru, na kraju dodao do Bakuakoji pronalazi Filipa za 0:2

U 51. minutu domaći dolaze do smanjenja rezultata, Marcel Zabicer je poslao sjajnu loptu Džastinu Klajvertu, ovaj se oslobodio rivala, pa ga bacio na zemlju, da bielegantnim udarcem završio posao.

Ekipa Lajpciga je stigla do izjednačenja u 78. minutu, tada je sasvim zasluženo sudija pokazao na belu tačku,siguran izvođač je bio Marcel Zabicer za, ispostaviće se, konačnih 2:2.

Dovoljno da Volfsburg gledamo naredne sezone u Ligi šampiona, pošto na kolo pre kraja Ajntraht ne može da stigne ovaj klub.