ponedeljak 01.11.2021.
23:00

Velika pobeda "vukova".

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su na svom stadionu ekipu Evertona rezultatom 2:1 (2:0) u poslednjem meču 10. kola Premijer lige.

Vulvsi su krenuli silovito od samog početka, Hvang je u 15. minutu pogodio, ali je VAR signalizirao ofsajd, pa je ostalo 0:0.

Ipak, domaći su ubrzo postigli dva gola i zasluženo stekli veliku prednost. U 28. minutu nakon Nurijevog kornera Kilman je bio najviši u skoku i glavom je pogodio za 1:0.

U 32. minutu Himenez je iskoristio poklon odbrane Evertona, izašao je na Pikforda i pogodio za 2:0.

Ako je Vulvsima pripalo prvo, onda je Evertonu drugo poluvreme. Gosti su bili bolji rival, krenuli su ofanzivno od samog početka i stvarali šanse i u 66. minutu Ivobi je pokupio jedan odbitak i smanjio na 2:1.

Everton je dodatno dodao gas, imao je posed, dok su Vulvsi pretili preko kontri i imali dve dobre preko Trinkaa, dok je Himenez pogodio glavom prečku.

U finišu je Gordon imao dobru šansu za Everton, ali je golman Vulvsa Hose Sa maestralno intervenisao.

Vulvsi su sada skočili na visoko sedmo mesto sa 16 bodova, dok je Everton pao na 10. sa 14.