četvrtak 25.06.2020.
23:09

Čelsi uspeo da donese titulu Liverpulu nakon pobede nad Mančester sitijem.

EPA-EFE/Adrian Dennis/NMC/AFP Pool

Veoma interesantna utakmica večeras na "Stamford bridžu" gde je gostovao Mančester siti koji od večeras više nema nikakve šanse da osvoji titulu prvaka. Tačnije, nije ni imao, sada mu ni matematika više ne ide na ruku pošto je poražen od Čelsija, bilo je 2:1 (1:0).

Mančester siti bolji na startu, imali su šanse preko Bernarda Silve i Fernandinja, a na drugoj strani je Barkli pretio dva puta, ali bez gola.

I onda gol u mreži "građana".

Mendi je neobjašnjivo reagovao, izgubio je loptu u opasnoj zoni, a Kristijan Pulišić je pokazao svoje brzinske sposobnosti, pretrčao ga, potom i pogodio gol za 1:0. Igrao se 36. minut.

U nastavku šansa za Mareza, ali rezultat ostaje nepromenjen do kraja poluvremena.

Mančester siti se vratio u drugom poluvremenu. Igrao se 55. minut, Kevin De Brujne je izveo slobodan udarac na najbolji mogući način, ne postoji golman koji bi ovo odbranio.

Veliku šansu propustio je Sterling par minuta kasnije, dobio je dobar pas, izašao jedan na jedan  sa Kepom i pogodio - stativu! Na drugoj strani prosto neverovatno kako Pulišić nije uspeo da postigne gol, prešao je golmana Edersona, šutirao i Voker je u stilu Bate Mirkovića uklizao na gol liniji i spasio čist gol.

Onda novi gol u mreži Mančester sitija. Igrao se 76. minut kada je Abraham šutirao, Ederson odbranio, a onda i Fernandinjo igrao rukom. Nakon VAR tehnologije, sudija pokazuje na belu tačku i daje crveni karton Fernandinju. Vilijan siguran za pobedu Čelsija!

Ne samo pobedu Čelsija, nego i titulu Liverpula, prvo posle 1990. godine!