subota 01.05.2021.
20:15

Ludnica na vrhu, ali i pri dnu.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Ueske pobedili su ekipu Real Sosijedada rezultatom 1:0 (0:0) u 34. kolu La Lige.

Jedini pogodak za Uesku postigao je Sandro Ramirez u 86. minutu.

Mir Visente je bio najopasniji u redovima domaćeg tima, ali je golman Real Sosijedada Remiro zaustavio oba njegova pokušaja u 39. i 48. minutu.

Real Sosijedad je takođe imao dve prilike, već u prvom minutu pokušao je Guevara, dabi na isteku pola časa Isak propustio još bolju priliku da donese gostima prednost.

Ipak, u samom finišu, Ueska je zasluženo povela, rezervista Sandro Ramirez je  pogodio u 86. minutu za veliku radost domaćih.

Ovim trijumfom, Ueska je zadržala nadu za opstanak usled ranijih poraza danas direktnih rivala Alavesa i Elčea, dok je Real Sosijedad nesiguran petoj poziciji sa 53 boda, ali sada mogu da mu se približe Betis i Viljareal.

U narednom kolu, Ueska gostuje Kadizu, dok Real Sosijedad dočekuje Elče.