Zakazan "Derby della Capitale", Roma u finišu "okrenula" drugoligaša, Svilar odličan

sreda 03.01.2024.
23:05

Murinjov tim se spasio u drugom poluvremenu.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Rome izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Italije, u kom će sledeće sedmice igrati veliki gradski derbi protiv Lacija.

Roma je mnogo teže nego što se očekivalo prebrodila osminu finala, pošto je večeras na svom "Olimpiku" savladala drugoligaša Kremoneze sa 2:1, nakon preokreta u finišu meča.

Ekipa Žozea Murinja je surovo kažnjena u prvom poluvremenu za velike promašaje Belotija.

Igrao se 37. minut kada se Cađut fantastično snašao u kaznenom prostoru Rome posle pasa Giljonea, namestio se potom na šut i savladao našeg Mileta Svilara, za 0:1.

U nastavku totalna dominacija Rome i preokret.

Poslao je Murinjo na teren Dibalu, kasnije i Azmuna, napadi su bili sve žešći, a izjednačenje je stiglo u 77. minutu.

Bila je to sjajna i brzopotezna akcija Rimljana. Dibala je proigrao Azmuna, ovaj Lukakua, koji je izašao sam pred golmana Jungdala i izvršio rutinsku egzekuciju, za 1:1.

Nastavila je Roma sa atacima i u 85. minutu je dobila penal, kada je Sernicola srušio Spinacolu u kaznenom prostoru Kremonezea. Precizan sa 11 metara bio je Dibala, za 2:1.

Srpski golman Mile Svilar je branio ceo meč za pobednički tim, kod gola ništa nije mogao, ali u svim drugim situacijama je bio veoma siguran i imao je jednu odličnu intervenciju.