nedelja 25.02.2024.
23:15

Svi su tu, "preživeli"...

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Fudbaleri River Plejta i Boke Juniors remizirali su rezultatom 1:1 u 261. "Superklasiku".

U sedmom kolu Liga kupa Argentine, River je poveo u 49. minutu golom Solarija, ali je u 70. Medina postavio konačnih 1:1.

Kao i uvek, atmosfera i ambijent uoči utakmice, kao i na tribinama od prvog poslednjeg minuta, nisu zakazali ni večeras.

River je imao zrelije prilike, ali je na golu Boke bio odlični, čuveni golman Romero, bivši as Mančester junajteda.

Ali, ništa nije mogao u 49. minutu kada je Solari iskosa sa leve strane gađao, Romero je odbio prvi udarac, nije mogao i drugi, posle odbitka - River je poveo

Boka se nije predavala, a na isteku 70. minuta posle duge akcije, sa levog boka centrirao je Blanko, lopta je prošla kroz gužvu na prvoj stativi i potom došla do Medine koji je sa desetak metara pogodio prvi ugao za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, River je svakako imao više za čim da žali pred svojim navijačima, ali Boki večeras ide slađi bod.