Zašto je Jović finale LK završio na poluvremenu?

četvrtak 08.06.2023.
10:40

A mogao je da bude heroj...

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Fudbaleri Fiorentine poraženi su u finalu Lige konferencija od engleskog Vest Hema sa 2:1 i tako ostali bez evropskog trofeja.

Mogao je u finalu u Pragu da se proslavi srpski napadač Luka Jovič koji je započeo meč za "violu" i postigao vodeći gol za Italijane u sudijskoj nadoknadi prvog dela, ali mu je on poništen zbog malog ofsajda.

Već na poluvremenu trener "ljubičastih" Vićenco Italijano odlučio je da zameni Srbina, iako je delovao sasvim dobro na terenu i umesto njega u igru ubaci Brazilca Artura Kabrala.

U drugom delu Kabral se gotovo nije ni video, a Vest Hem je stigao do titule u Ligi konferencija.

Nakon utakmice trener Fiorentine Vićenco Italijano otkrio je razlog zbog koje je zamenio Jovića.

"Jović je iza sebe imao sjajnu partiju, ali je nažalost polomio nos i morali smo da ga zamenimo"objasnio je on.

Dakle, povreda je omela srpskog napadača da eventualno zablista u nastavku i svom timu donese evropski pehar. Umesto toga, sada čekamo preglede i procenu da li će i koliko dugo odsustvovati sa terena.