Zaustavite Bundesligu, Šalke je pobedio! "Petarda" u Frajburgu, Veljković uzeo bod "farmaceutima"!

subota 09.01.2021.
17:26

Desilo se pravo u čudo u režiji tinejdžera iz Amerike!

EPA-EFE/LARS BARON

Današnje utakmice 15. kola Bundeslige Nemačke obeležio je Šalke koji je konačno ostvario svoju prvu pobedu u prvenstvu.

I to na sjajan način, ubedljivim trijumfom u Gelzenkirhenu nad Hofenhajmom 4:0, a apsolutni junak domaće ekipe bio je 19-godišnji Metju Houp.

Amerikanac je postigao het-trik, sve je počelo u 42. minutu kada je na dodavanje Harita sjajno "bocnuo" Baumana.

Isti fudbaler povisio je na 2:0 u 57. minutu, posle novog dodavanja Harita uspeo je da zatrese mrežu Hofenhajma, da bi het-trik kompletirao šest minuta kasnije opet posle asistencije Harita i tako osigurao pobedu "rudara".

U strelce se upisao i sam fantastični Amin Harit i to u 80. minutu meča posle brze kontre Šalkea za koji je čitav meč odigrao srpski internacionalac Matija Nastasić.

Još jedan Srbin je stigao do povoljnog rezultata, Verder Miloša Veljkovića uzeo je bod Bajeru u Leverkuzenu gde je bilo 1:1.

Gosti su poveli u 52. minutu preko Omera Topraka, ali je Patrik Šik u 70. minutu ipak uspeo da izjednači rezultat.

Frajburg je razbio Keln kod kuće sa 5:0, Ajntraht Filipa Kostića osvojio je nova tri boda u Majncu gde je bilo 2:0 za ekipu iz Frankfurta, dok su Union i Volfsburg u Berlinu remizirali 2:2.