Završila se Serija A - Finalista Lige konferencija bolji od osvajača Lige Evrope!

Autor: Lazar Nikolić
nedelja 02.06.2024.
20:00

Legendarni sudija Danijele Orsato otišao u penziju.

EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Konačno je završena sezona u italijanskoj Seriji A.

U odloženom meču 29. kola šampionata sastali su se osvajač Lige Evrope Atalanta i vicešampion Lige konferencija Fiorentina. Slavili su gosti u Bergamu sa 3:2.

Svih pet golova videli smo u prvom poluvremenu. Povela je "viola" u šestom minutu pogotkom Andree Belotija, a Atalanta izjednačila preko junaka finala Lige Evrope Ademole Lukmana posle identičnog vremenskog perioda.

Nije dugo trebalo gostima da ponovo povedu. Niko Gonzalez je iskoristio asistenciju kapitena Kristijana Biragija u 17. minutu i vratio vođstvo Fiorentini.

Novo izjednačenje u Bergamu videli su u 23. minutu. Strelac prvog gola za domaćina Lukman sada je bio asistent, a mrežu Fiorentine zatresao je štoper Đorđo Skalvini.

Ipak, treće vođstvo i ispostaviće se gol vredan tri boda ekipi trenera Vićenca Italijana doneo je raspoloženi Andrea Beloti u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Ovo je bio poslednji meč na kojem je sudije legendarni italijanski arbitar Danijele Orsato, koji je danas otišao u fudbalsku penziju.

Atalanta je prvenstvo završila na četvrtom, a Fiorentina na osmom mestu.