Da se zna ko je gazda.

twitter
twitter

Petostruki uzastopni šampion Rusije Zenit iz Sankt Petersburga sve je bliži novoj tituli najboljeg u zemlji.

Zenit je danas kao gost savladao najvećeg rivala Kransnodar kao gost sa 2:1 posle velikog preokreta i sada ima četiri boda više u šampionskoj trci nakon 23 odigrana meča u sezoni.

Počelo je loše za goste, jer je Krasnodar poveo u 16. minutu golom Lukasa Olaze.

Sve se promenilo u drugom delu. Trener Zenita Sergej Semak je od starta uveo Brazilca Artua i to se ispostavilo kao kljuačn potez.

Posle samo tri minuta igre u drugom delu Zenit je izjednačio. Kolumbijski napadač Mateo Kasijera postigao je fantastičan pogodak iz okreta.

Potpuni preokret aktuelnom šampionu doneo je još jedan Južnoamerikanac Artur, koji je na efektan način zatresao mrežu domaćina u 64. minutu prethodno sjajnim "lažnjakom" izbacivši rivala.

Do kraja je Zenit sačuvao prednost, a jedan od najzaslužnijih je i reprezentativac Srbije Strahinja Eraković koji komanduje zadnjom linijom prvaka Rusije.