petak 29.10.2021.
20:50

Iskusni napadač postao najbolji strelac.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Fudbaleri Zenita ubedljivo su slavili protiv moskovskog Dinama 4:1 u derbiju 13. kola ruske Premijer lige koji će ostati upamćen po velikom rekordu Artema Dzjube.

Iskusni napadač je ušao u 66. minutu u igru, a svega tri minuta kasnije postigao je svoj 144. gol u karijeri, čime je pretekao Olega Veretenikova koji je godinama držao sa 143 pogotka držao rekord.

Osim Dzjube u strelce su se u večerašnjem meču upisali Klaudinjo, Vendel i Rakitski, dok je utešni pogodak za Dinamo postigao Fomin u trenucima kada je još imalo nade za njegov tim.

Zenit je tako u pet dana postigao čak 11 golova, oba protiv timova iz Moskve i osamio se na tabeli sa šest bodova u odnosu na prvog pratioca Dinamo.

Kada je reč o novom rekorderu Dzjubi, valja istaći da je do ovog rekorda stigao nakon deceniju i po u ruskom fudbalu.

Nastupao je za Spartak, Tom, Rostov, a od 2015. godine je, sa izuzetkom pozajmice u Arsenalu iz Tule, sve vreme u Zenitu gde je u tri navrata postizao 20 plus golova po sezoni.