utorak 30.01.2024.
22:26

Pobeda Arsenala na teškom gostovanju.

EPA-EFE/PETER POWELL

Pobeda ekipe Arsenala na gostovanju Notingemu, bilo je 1:2 (0:0) i ovom pobedom "tobdžije" su ponovo na drugom mestu na tabeli.

Velika inicijativa Arsenala od samog početka utakmice, imali su loptu u svom posedu, a potpuno neverovatno izgleda činjenica da je klub sa "Emirata" imao 82% poseda lopte u prvom poluvremenu, ali na njihovu žalost, golova nije bilo.

Udarao bi Arsenal u zid od odbrane Notingema, ali kada je ona popustila, sve je bilo lakše.

Čekao se taj gol čitavih sat vremena, a došao je konačno u 64. minutu.

Potpuno neočekivano, Gabrijel Žezus se našao u situaciji koja je izgledala nemoguće za postizanje gola, ali je Brazilac uspeo da pronađe put do mreže iz mrtvog ugla, najviše zahvaljujući loše postavljenom golmanu domaćih.

Čini se da se i sam iznenadio.

Zinčenku se piše asistencija i to iz auta.

Sedam minuta kasnije je sve bilo rešeno. Ponovo je Gabrijel Žezus bio jedan od ključnih u samom napadu, sa leve strane je loptu prebacio na desnu gde je bio Bukajo Saka koji ne greši iz izgledne situacije za velikih 2:0.

Uspeo je do kraja Notingem da ublaži prednost Arsenala, Avoniji je došao do lopte posle slabe intervencije odbrane gostiju iz dva puta, na kraju je savladao Raju za konačnih 1:2