Zidan heroj, Madriđani opet u eliti, Katalonci bruje o suđenju!

nedelja 20.06.2021.
23:08

Ludilo...

Rajo Valjekano je novi/stari član La Lige, pošto je danas u drugoj finalnoj utakmici plej-ofa pobedio Đironu rezultatom 2:0.

U prvom meču, tim iz Katalonije slavio je u Madridu rezultatom 2:1, delovalo je da će Đirona sačuvati prednost i vratiti se u elitu, ali večeras je usledio šok.

U sedmom minutu Garsija je doneo prednost Raju, da bi u nadoknadi prvog dela igre Treho doneo rezultat za prolaz.

Rajo je ostao sa igračem manje u 56. minutu, pošto je Velaskez zaradio drugi žuti karton, ali je onda na scenu stupio golman Luka Zidan.

On je imao čak pet intervencija, uspeo je da sačuva svoju mrežu i odvede Rajo u La Ligu.

Ipak, u centru pažnje biće i suđenje, jer je pet minuta pre kraja, Esteban Saveljić rukama igrao u petercu, neverovatno je da sudija nije pokazao na belu tačku. Igrači Đirone su žestoko protestvovali, ali nije vredelo.

Rajo se vraća, uz Espanjol i Majorku, dok je Đirona i drugu godinu zaredom izgubila u finalu plej-ofa...