Žilava Slavija pokazala Milanu zube, "Žuta podmornica" potopljena u Marseju!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 07.03.2024.
23:01

U terminu od 21 sat, večeras su odigrane četiri utakmice osmine finala Liga Evrope.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Slavije iz Praga rezultatom 4:2.

Izabranici Stefana Piolija su posle isključenja Dijufa sredinom prvog poluvremena bili u idealnoj situaciji da već večeras reše dilemu oko prolaska u četvrtfinale, ali je Slavija pokazala da se ne treba otpisati.

Sve je počelo dobro po Milan koji je poveo u 34. minutu kada je centaršut Leaoa u gol pretvorio Olivije Žiru, ali je David Doudera pet minuta kasnije prelepim pogotkom poravnao rezultat.

Uspeli su "Rosoneri" da se vrate u pravi smer, pa su do odlaska na odmor postigli još dva gola kada su precizni bili Tiđani Rajnders sa ivice kaznenog prostora u 44. i Ruben Loftus-Čik dva minuta kasnije.

Česi su iskoristili ležernost domaće ekipe, pa je tako rezervista Ivan Šranc smanjio zaostatak svoje ekipe u 65. minutu.

U igru je ušao i reprezentativac Srbije Luka Jović, a ofanzivan pristup se Milanu isplatio u 85. minutu pošto je Kristijan Pulišić "ukrao" pogodak Leau i tako omogućio Italijanima dva gola prednosti pred revanš u Češkoj.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Lisabonu gde su Benfika i Rendžers odigrali nerešeno 2:2.

Gosti iz Škotske poveli su već u sedmom minutu golom Toma Lorensa, da bismo u završnici prvog poluvremena videli još dva gola.

Prvo je Anhel Di Marija u drugom minutu nadoknade vremena pogodio sa penala, a onda je tri minuta kasnije na drugoj strani precizan bio Dužon Sterling.

Benfika je na kraju ipak uspela da izbegne poraz zahvaljujući autogolu Goldsona u 67. minutu susreta.

Marsej je večeras na domaćem terenu praktično završio posao pošto je ponizio Viljareal rezultatom 4:0.

Sve je bilo gotovo već nakon prvih 45 minuta pošto je domaćin na odmor otišao sa tri gola prednost.

Pogađali su redom Žordan Veretu u 23sopstvenu mrežu Moskera u 28, te Pjer-Emerik Obamejan u 42. minutu meča.

Marselino je na poluvremenu izvršio tri izmene, međutim one nisu urodile plodom, pa je Obamejang svojim drugim golom u 59. minutu i postavio konačan rezultat na prelep način lob udarcem preko golmana Lopesa.

Viljareal je utakmicu završio sa igračem manje nakon isključenja Morena u 62. minutu.

Minimalni trijumf ostvario je Frajburg koji je u Nemačkoj slavio protiv Vest Hema.

Gol odluke postigao je Mihael Gregorič u 81. minutu utakmice.