četvrtak 05.08.2021.
19:54

Težak posao za kazahstanski tim.

Epa/Srđan Suki

Fudbaleri Tobola korak su dalje od plasmana u plej-of za ulazak u Ligu konferencija pošto su na svom terenu poraženi od slovačke Žiline 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je mladi vezista Miroslav Gono u 27. minutu meča i tako olakšao posao svom timu u revanšu za sedam dana u Slovačkoj.

Srpski fudbaler Dušan Jovančić odigrao je ceo meč za domaći tim, dok je Zoran Tošić izašao iz igre u 76. minutu.

Blago iznenađenje načinili su fudbaleri Lokomotive iz Plovdiva, koji su na svom terenu odigrali 1:1 protiv favorizovanog Kopenhagena. Vođstvo bugarskom timu doneo je iskusni napadač Dimitar Iliev u 60. minutu sa penala, a izjednačenje Dancima i mirniji put pred revanš obezbedio je Pep Biel u 74. minutu.

Samo dva minuta kasnije Kopenhagen je imao priliku da preokrene rezultat, ali je Vilček nije bio siguran sa penala.

U preostalom meču istog termina finski KUPS ispustio je pobedu u finišu meča protiv Astane odigravši samo 1:1.