petak 22.09.2023.
22:41

Dug je vikend, videćemo da li će ostati na prvom mestu.

AP/Tom Weller

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Darmštad 3:1 u prvom duelu petog kola nemačkog prvenstva.

Sva četiri gola na meču postigli su igrači domačeg tima. Prvo je Dan-Aksel Zagadu u 17. minutu autogolom doneo prednost gostujućem Darmštadu.

Izjednačenje je stiglo pet minuta kasnije preko Enca Mila, koga je uposlio Seihu Girasi nakon "sidraškog" građenja u "srcu "šesnaesterca".

Girasi se potom upisao u strelce u 32. minutu za 2:1. Fenomenalan potez van šesnaesterca, zauzimanje pozicije, varka i "torpedo" od šuta.

Drugi pogodak Girasija desio se u drugom minutu sudijske nadoknade. Na samom kraju meča ga je zamenio srpski fudbaler Jovan Milošević.

Posle nova tri boda i trećeg trijumfa u nizu, Štutgart je prvoplasirani tim Nemačke sa 12 bodova. Naravno, ostaje ceo vikend nade navijača tog kluba da će ostati na toj poziciji.

Štutgartu sledi gostovanje Kelnu.

Darmštad upisuje četvrti poraz, ostaje tek na jednom bodu i na dnu tabele. U šestom kolu dočekuju Verder.