nedelja 24.09.2023.
23:12

Posle dva kola bez trijumfa, PAOK večeras ostvario važnu pobedu.

Screenshot/YouTube/DIKEFALOS24NEWS

Peto kolo igra se u Grčkoj ovog vikenda, a PAOK je večeras kao gost savladao ekipu Janjine rezultatom 3:1.

Ovo je ukupno treći trijumf solunskih crno-belih u pet odigranih kola i ima veliki značaj ako se ima u vidu da je u prethodna dva kola PAOK osvojio samo bod (poraz od OFI-ja i remi sa Arisom).

PAOK je poveo već u četvrtom minutu, golom Konstantinelijasa, a Pamlidis je u 25. doneo izjednačenje domaćinu. Ipak do kraja poluvremena Konstantinelijas postiže i drugi gol, za vođstvo PAOK-a od 2:1.

U nastavku je priliku da zaigra dobio srpski reprezentativac Andrija Živković, zamenio je Despodova u 58. minutu, a dvadeset minuta kasnije je na dodavanje Samate preciznim šutem iskosa sa desne strane pogodio suprotni ugao protivničkog gola i postavio konačnih 3:1 za PAOK.

Prilikom proslave gola, Živković je gestikulirao ka protivničkim navijačima, što se nije dopalo igračima Janjine koji su odmah dotrčali do Živkovića da se ''obračunaju'' sa njim, ali se sve ipak brzo smirilo i PAOK je rutinski priveo meč kraju.

PAOK je sada drugi na tabeli sa 10 bodova, tri manje od vodećeg Olimpijakosa.