sreda 27.01.2021.
20:24

Lider pokazao zašto je najbolja ekipa u Grčkoj.

EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Fudbaleri Olimpijakosa potvrdili su dominaciju u grčkom prvenstvu trijufom u derbiju protiv omraženog PAOK-a sa 3:0 odigranom na "Karaiskakisu".

Prvo poluvreme najzanimljivijeg meča 19. kola grčkog šampionata završeno je bez golova, a mrežu Živka Živkovića prvi je zatresao iskusni napadač Jusef El Arabi.

Marokanac je izuzetno šutirao u donji desni ugao nekadašnjeg čuvara mreže Partizana.

Samo tri minuta kasnije PAOK je izjednačio, ali je gol Kristosa Colisa poništen zbog ofsajda.

Sve je bilo gotovo u 77. minutu kada je lopta nakon šuta Medija Kamare promenila smer prevarivši Živkovića i u tom trenutku je sve bilo rešeno.

Tu ipak nije bio kraj golovima pošto je konačnih 3:0 za Olimpijakos postavio mladi vezista Marijus Vrousai.

Olimpijakos je tako pobegao drugoplasiranom Arisu na velikih 11 bodova, sedam kola pre kraja regularnog dela šampionata.

PAOK, za koji je Andrija Živković odigrao 79. minuta, ovim porazom ostao je na četvrtom mestu sa 15 bodova manje od lidera.