nedelja 08.08.2021.
23:28

Barsa odigrala svoj prvi meč bez Lea Mesija u klubu.

Twitter/@FCBarcelona

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Juventusa rezultatom 3:0 u tradicionalnom "Kupu Đoan Gamper".

Utakmica je bila u znaku odlaska Lea Mesija, pošto se pre utakmice i kapiten Serhio Buskets i Ronald Kuman osvrnuo na današnji oproštaj od najboljeg igrača u istoriji. Navijači su u 10. minutu skandirali njegovo ime, dok su širom tribina bili okačeni dresovi sa Mesijevim imenom.

Onda je na terenu morao da ga zameni Memfis Depaj, sa brojem devet na leđima, Holanđanin je odmah na početku iskoristio asistenciju nove zvezde Jusufa Demira za 1:0.

Golman Barselone Neto je u prvom poluvremenu zaustavio tri pokušaja Alvara Morate i slobodnjak Kristijana Ronalda.

U drugom poluvremenu, Barsa je postigla još dva gola. U 57. minutu Depaj je iz kornera pronašao Brajtvajta koji je pogodio za 2:0, da bi u samom finišu Riki Puđ postigao sjajan sa 18 metara za 3:0.

Pored Memfisa, koji je uglavnom igrao kao levo krilo, od novajlija debitovali su i pomenuti Demir, koji je ponovo odigrao odlično, dok je Emerson u poslednjih pola sata zamenio Desta. Serhio Aguero je doživeo povredu listu, zbog koje se nije pojavio ni na promociji ekipe, koja je bila pre ovog meča i time izazvao različite reakcije kod navijača.

Sve u svemu, život posle Mesija počeo je odlično, ali za sada samo na semaforu...