"Zlatna lopta"? Anri izneo nepopularno mišljenje i svog favorita!
Legendarni Francuz ima reč.
Povezane vesti
Francuska trka udvoje ili iznenađenje? FIFA objavila kandidate za trofej "The Best"!
Hakimi izbegao najgore, ali nedeljama neće moći na teren
Jurić hvali Samardžića: "Da je pogodio prečku sada bismo pričali o remiju"
Srbi blistali u Ligi šampiona - Lakijev projektil, radilica Stanković i Vlahović kakav nam je potreban
Tijeri Anri je nakon prve ovonedeljne večeri u Ligi šampiona govorio o kandidatima za "Zlatnu loptu".
Prema njegovom mišljenju, Mohamed Salah, uprkos neverovatnim brojkama, više nije prvi kandidat, već je za Francuza to - Rafinja.
Iako je Mo Salah postigao čak 32 gola i upisao 22 asistencije u svim takmičenjima, Anri je istakao da ono što radi Rafinja, vrednije je za njegov tim, Barselonu.
"Po mom mišljenju, Rafinja vodi u ovoj trci zbog svega što radi u Ligi šampiona. Rafinja je dao 11 golova, ali njegov učinak nisu samo golovi. Rafinja je neko ko je kompletan napadač. On nije samo ofanzivac, već neko ko vrši presing i ogroman pritisak na protivničku odbranu i ko pomaže svojim defanzivcima. Ako usput neki napadač koji sve to radi, a dao je i približan broj golova i to bez penala, onda on mora da bude u prednosti, jer je uradio više od tebe", objasnio je Anri.
On je potom stao u odbranu Moa Salaha.
"Mo igra fenomenalnu sezonu u Premijer ligi kakvu nećemo skoro videti. Jeste i dalje kandidat, ali mislim da preloman može da bude učinak u Ligi šampiona, gde su još Rafinja, Hari Kejn i Dembele", dodao je Anri.
Inače, Rafinja je trenutno na koti od 27 golova i 19 asistencija u svim takmičenjima, računajući G+A, ima ukupno 46, šest manje od Salaha, ali Egipćanin je dao 11 golova iz penala.
0 Komentara