nedelja 03.03.2024.
23:29

Šampion na kolenima.

EPA-EFE/MANUEL FERNANDO ARAÚJO

U velikom derbiju portugalskog fudbala Porto je na svom "Dragau" deklasirao Benfiku sa 5:0 u meču 24. kola Primere.

"Zmajevi" su večeras potpuno nadigrali aktuelnog prvaka zemlje i još uvek mogu da se nadaju osvajanju šampinske titule, iako imaju sedam bodova manje od lidera Sportinga i "-6" u odnosu na Benfiku na 10 kola pre kraja.

U prvom poluvremenu blistao je Galeno. Levo krilo domaćina postiglo je pogodak u 20. minutu nakon što je ostao potpuno sam u kaznenom prostoru rivala i rutinskipogodio mrežu.

Isti igrač postigao je i drugi pogodak u 44. minutu, a gol mu je namestio snalažljivi napadač Evanilson.

Posle 10 minuta igre u nastavku bilo je 3:0. Ovog puta Galeno je bio asistent, a Vendel doneo novu radost domaćinu.

Teško je nemoć Benfike pala kapitenu gostiju Otamendiju koji je divljački startovao nakon časa igre i dobio crveni karton.

Brojčanu prednost Porto je iskoristio do kraja i postigao još dva pogotka. Do pet su brojali Pepeu 75. i Dani Namao u samom finišu meča.