21:06

Fudbaleri Benfike savladali su Eštoril na svom terenu i tako se dodatnu približili osvajanju titule u Portugaliji.

EPA/MANUEL DE ALMEIDA

"Orlovi" su na svom "Lužu" savladali ekipu Eštorila sa 2:1 (1:0).

Poveli su golom bivšeg napadača Valensije Žonasa u 29. minutu, Brazilac je bio siguran sa kreča.

Taj rezultat ostao je na snazi u prvom poluvremenu, a onda je nakon 15 minuta igre u nastavku bivši igrač Porta Kleber poravnao rezultat.

Odlično su gosti izveli kontru, Kleber je izleto sam pred Edersona i lako ga matirao za 1:1.

Ipak, samo šest minuta kasnije, potez utakmice, Žonas je dobio loptu na oko 20ak metara od gola Eštorila, namestio se na šut i poslao neodbranjiv udarac u mrežu gostujuće ekipe.

Do kraja nije bilo promene rezultata, imala je Benfika i par šansi da slavi i ubedljivije ali su Himenez i Aleks Grimaldo bili neprecizni.

Ljubomir Fejsa je još jednom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu "Orlova", koji su sada na čelu tabele sa šest bodova viška od Porta, i utakmicom više, na tri kola do kraja. Andrija Živković, ovoga puta nije bio u protokolu za meč.