subota 05.10.2024.
15:27

Trijumf je zabeležen, ali cena bi mogla biti skupa...

AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Liverpula savladali su u Londonu ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u okviru sedmog kola engleske Premijer lige.

"Redsi" su nastavili sjajan pobednički niz trijumfom nad "Orlovima", ali ostanak čete Arnea Slota engleskog šampiona i nakon ovog kola Liverpul bi mogao da "plati" povredom Alisona.

Kristal Palas je već u prvom minutu zatresao mrežu gostiju, ali je Enketija bio u ofsajdu, pa pogodak nije bio priznat.

Odgovor je usledio već u devetom minutu susreta.

Tsimikas je poslao sjajnu loptu po levoj strani ka Gakpu, Holanđanin je uposlio Dioga Žotu koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao nemoćnog Hendersona.

Mogao je Portugalac do još jednog gola sredinom prvog poluvremena, međutim njegov udarac završio je pored leve stative.

Najbolju priliku u prvom delu utakmice imao je Sar koji je u samom finišu uspeo da zapreti Alisonu, ali je Brazilac uspeo da sačuva svoju mrežu.

U nastavku, istakao se na drugoj strani Henderson kada je sprečio udarac Salaha, da bi ubrzo nakon toga Žotin pokušaj završio pored gola.

Usledio je veliki problem za Liverpul zato što se golman Alison povredio, a njega je zamenio Viteslav Jaroš koji je zabeležio intervenciju prilikom pokušaja Ezea.

Promene rezultata nije bilo, pa je Liverpul ostvario važnu pobedu koja bi mogla da ostane u senci Alisonove povrede...