četvrtak 10.08.2023.
23:06

Pobede Zrinjskog i Olimpijakosa.

Olympiacos FC

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su Gent sa 1:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Lige Evrope.

Nije se dugo čekalo na "Karaiskakisu" na konačan ishod pošto je već u prvom minutu Kostas Fortunis doneo vođstvo Olimpijakosu. Tačnije, igrao se 23 sekund.

Bio je to sjajan pogodak nakon centaršuta Rodnija i slabije reakcije štopera Genta Mekenzija.

Fudbaleri Zrinjskog ubedljivo su savladali islandski Breidbalik sa 6:2 u Mostaru čime su došli na korak od plej-ofa Lige Evrope.

Sjajna partija na "Stadionu pod bijelim brijegom" gde je već posle prvog poluvremena bilo jasno ko će biti pobednik. Čak pet lopti izabranika Krune Rendulića završilo je u mreži rivala iz Islanda. Kiš i Malekinušić postigli su po dva gola, srpski fudbaler Nemanja Bilbija se jednom upisao, dok je šesti postigao Ivančić.

Revanš bi trebalo da bude samo formalnost za bosanskohercegovački sastav.