utorak 02.01.2024.
21:20

Imaće gosti za čim da žale, iako su bili autsajderi...

EPA-EFE/Juan Herrero

Fudbaleri Real Sosijedada remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Alavesa rezultatom 1:1 u okviru 19. kola španske Primere.

Malo je nedostajalo ekipi iz Vitorije da ostvari veliku pobedu nad baskijskim rivalom, međutim gol Zubimendija u šestom minutu nadoknade vremena sačuvao je Sosijedad poraza.

Problemi u igri domaće ekipe nastali su kada je golman Remiro dobio prilično naivan crveni karton, pa su izabranici Imanola Alguasila morali od 36. minuta sa igračem manje.

I pored toga, Alaves nije previše pretio, ali je uspeo da u 76. minutu stigne do vođstva kada je penal u pogodak pretvorio Luisa Riohe.

Krenuo je Sosijedad na sve ili ništa, činilo se da će gosti slaviti u baskijskom derbiju, ali tako nije mislio Martin Zubimendi koji je u šestom minutu nadoknade vremena zatresao mrežu Sivere, te produžio Sosijedadov niz od 11 utakmica bez poraza.