''Žuta podmornica'' osvojila ''Mestalju''

nedelja 01.05.2016.
22:23

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 36. kola španske Primere, Viljareal je kao gost savladao ekipu Valensije.

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

Inspirisani trijumfom nad Liverpulom (1:0) u prvoj polufinalnoj utakmici Lige Evrope, fudbaleri Viljareala su i večeras na gostovanju Valensiji izborili još jednu pobedu.

U meču 36. kola Primere, ''Žuta podmornica'' je sa 2:0 savladala domaći tim, a glavni deo posla obavljen je u prvih pola sata igre.

Na vodeći gol čekalo se do 14. minuta, kada je Soldado uposlio Samjuela, a ovaj sa ivice kaznenog prostora poslao loptu iza leđa golmana Alveša.

Konačan rezultat postavljen je dvadeset minuta kasnije, kada su gosti izveli odličnu akciju kroz sredinu, Soldado opet u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Adrijan - 0:2 na Mestalji.

Viljareal se ovom pobedom učvrstio na četvrtom mestu na tabeli sa 64 boda, a Valensija je ostala sedma sa dvadeset bodova manje od večerašnjeg rivala.

Golove sa večerašnje utakmice možete da pogledate OVDE.