22:37

Mitar heroj!

Twitter/Fulham

Fulam je ponovo u Premijer ligi, a Aleksandar Mitrović na korak od istorije!

Tim Marka Silve večeras je pobedio Preston rezultatom 3:0 i tako ozvaničio povratak u elitu sa 86 bodova, devet više od Bornmuta.

Fulam je sve dileme oko pobednika večeras rešio u prvom poluvremenu. Mitrović je načeo mrežu gostiju u devetom minutu posle Brajanove asistencije, potom je pogodio Karvaljo u 34. minutu, da bi Srbin potom u 41. zakucao pobedu svoje ekipe.

Mitrović je večeras stigao do svog 40. gola u Čempionšipu, a odavno pratimo da li će stići čuvenog Gaja Vitingema, koji je u sezoni 1992/93 postigao 42 gola za Portsmut.

Mitar ima još četiri utakmice, rivali su mu - Bornmut, Notingem Forest, Luton i Šefild Junajted, valjda će uspeti da postigne još ta tri gola i uđe u istoriju.