22:59

Olimpik nije uspeo da pobedi i pored činjenice da je duže od pola sata imao igrača više.

FC Metz
FC Metz

Fudbaleri Meca remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Olimpika iz Marseja 2:2 u drugom kolu francuske Lige 1.

Sjajnu utakmicu videli smo večeras na severoistoku Francuske gde je novajlija u ligi sa igračem manje mogao i do čitavog plena protiv velikog favorita.

Gosti su poveli u 14. minutu golom tinejdžera Emrana Sogloa, a dobru igru Marsej umalo nije krunisao još jednim golom početkom drugog poluvremena kada je Ronžijeov pogodak poništen zbog prethodno načinjenog prekršaja.

Posle isključenja Loa, činilo se da Mec nema šta da traži, ali su izabranici Lasla Bolonjija u razmaku od samo šest minuta u potpuno preokrenuli rezultat.

Prvo je u 65. Šeik Sabali poravnao, da bi Žorž Mikautadze, nekada velika želja Crvene zvezde, uspeo da dovede svoj tim do vođstva.

Mec, ipak, nije izdržao jer je rezervista Vitinja u 82. minutu spasio Marsej poraza koji bi ga dodatno zaboleo nakon eliminacije u kvalifikacijama za Ligu šampiona.