subota 13.05.2023.
23:00

Pobeda Parižana u senci nemilih scena.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubedljivo su pobedili ekipu Ažaksjoa rezultatom 5:0 u 35. kolu Lige 1.

PSŽ je tako prišao korak bliže tituli, tri kola pre kraja ima šest bodova više od Lansa.

Ovaj meč će ostati upamćen po nemilim scenama. Osim što su navijači Pari Sen Žermena ponovo zviždali Lionelu Mesiju i to u nekoliko navrata kada je primio loptu, ovaj meč obeležio je i fizički obračun u finišu meča kada su po crveni karton zaradili Hakimi i Mangani.

PSŽ je rutinski pobedio, Fabijan Ruiz je načeo goste u 22. minutu lepim golom u prvi ugao, a onda je Hakimi pokupio odbitak u 33.

Na startu drugog dela na scenu je stupio Mbape, koji je najpre u 47. minutu pokupio jedan odbitak, a onda u 54. uhvatio strašan volej sa 16 metara za 4:0. Mbapeov gol večeri pogledajte OVDE.

Markinjos je u 73. minutu šutirao, lopta je usput pogodila Jusufa i završila u mreži za konačnih 5:0.

U 77. minutu došlo je do fizičkog obračuna i velike gužve na polovini gostiju, Hakimi je odmah zaradio crveni karton, a fudbaler Ažaksjoa Mangani posle asistencije iz VAR sobe.

PSŽ je korak bliže tituli, dok su gosti putnici u drugu ligu.