Portugal je prvi i pored poraza, Korejci na pragu istorije!

petak 02.12.2022.
17:54

Fantastična Koreja!

EPA-EFE/Abir Sultan

Prema očekivanjima, Portugalci su uspeli kao prvoplasirani da se nađu u osmini finala prvenstva sveta, ali su danas ispustili pobedu, bilo je 1:2.  Sasvim dovoljno za Portugal i prvo mesto u grupi sa šest bodova, a u narednoj fazi će na pobednika duela Švajcarska - Srbija, po svemu sudeći.

Južna Koreja je golom u nadoknadi uspela da stigne do prednosti i do drugog mesta u grupi.

Već u 5. minutu su Portugalci su stigli do prednosti.

Fantastično je Diogo Dalot prošao po desnoj strani, poslao povratnu loptu ka Rikardu Orti, a ovaj je pogodio za 1:0.

Portugalci su bili bolji rival, dok su Korejci uspeli da postignu gol u 27. minutu.

Bio je korner, Son ga je izveo, a tamo je bio Kim Jong-Gvon koji je smestio loptu u mrežu za 1:1.

Portugalci su imali dve šanse preko Ronalda, koji je inače i bio krivac za gol Korejanaca, ali do kraja poluvremena gola nije bilo.

Azijati su uspevali da se odbrane, Portugalci su bili ekipa koja je imala loptu u svom posedu, čekali su taj gol...

Za to vreme, Urugvaj je imao 2:0, u slučaju da taj rezultat ostane, jasno je da bi Korejcima jedan gol bio dovoljan za plasman dalje.

I onda prvi minut nadoknade, Son je vodio loptu dugo, dodao do Hvanga koji pogađa za 2:1!

Istorijski gol, čekaju Korejci sada da Urugvaj ne postigne neki gol, ako se to desi, igraće u osmini finala protiv Brazila!